May 7th 2016 Results

FIGURE OVERALL WINNER

41 – MELYSSA WACKER, Sacramento, CA

Figure Short

Number
Name
Placing

41
MELYSSA WACKER, Sacramento, CA
1

37
ASHLEY CASIMIRO, Sacramento, CA
2

44
BRYTTNI LANDSEM, Redding, CA
3

39
KELLY O’BRIEN, Weaverville, CA
4

40
YESICA ESPINOSA, Gerber, CA
5

Figure Tall

Number
Name
Placing

66
MARCELA ANDERSON, Red Bluff, CA
1

45
HANNA DOTING, San Luis Obispo, CA
2

WOMEN’S PHYSIQUE OVERALL WINNER

39 – KELLY O’BRIEN, Weaverville, CA

Women’s Physique

Number
Name
Placing

39
KELLY 0’BRIEN, Weaverville, CA
1

37
ASHLEY CASIMIRO, Sacramento, CA
2

BIKINI OVERALL WINNER

59 – JULISA WOLD, Anderson, CA

Bikini 45+

Number
Name
Placing

50
AMY ORCHARD, Redding, CA
1

47
LINDA MUDERS, Chico, CA
2

56
KRISTINA MEISINGER, Redding, CA
3

Bikini 35+

Number
Name
Placing

48
STACY MENAS, Roseville, CA
1

50
AMY ORCHARD, Redding, CA
2

47
LINDA MUDERS, Chico, CA
3

57
TAI GONZALEZ, Redding, CA
4

56
KRISTINA MEISINGER, Redding, CA
5

Bikini Short

Number
Name
Placing

46
SHENELLE CADDOGAN, Citrus Heights, CA
1

51
KIARA RICKSON, Paradise, CA
2

54
JOSEFINA SMITH, Chico, CA
3

48
STACY MENAS, Roseville, CA
4

47
LINDA MUDERS, Chico, CA
5

Bikini Tall

Number
Name
Placing

59
JULISA WOLD, Anderson, CA
1

55
ALLISON SANDE, Redding, CA
2

58
CHRISTY VERBOOM, Orland, CA
3

38
CYNTHIA SCHLECK, Chico, CA
4

63
LIVIER CAMPOS, Santa Rosa, CA
5

MEN’S PHYSIQUE OVERALL WINNER

14 – JOSE GALLEGOS, St. Helena, CA

Men’s Physique 45+

Number
Name
Placing

36
JOSEPH COLEMAN, Hayward, CA
1

35
DEE VAJGRT, Quincy, CA
2

64
LOREN SCHAIBLE, Redding, CA
3

34
MIKE GADBERRY, Redding, CA
4

Men’s Physique 35+

Number
Name
Placing

30
MICHAEL ROBERTS, Chico, CA
1

35
DEE VAJGRT, Quincy, CA
2

31
GERALDO BELTRAN, Redding, CA
3

21
WILL JOHNSON, Redding, CA
4

Men’s Physique Short

Number
Name
Placing

14
JOSE GALLEGOS, St. Helena, CA
1

13
STEVE JOHNSON, Redding, CA
2

19
MICHAEL PORRAS, Gilroy, CA
3

11
SOU SAETEUM, Oroville, CA
4

16
BRANDON MARTIN, Redding, CA
5

Men’s Physique Tall

Number
Name
Placing

26
OBI OSUJI, Red Bluff, CA
1

29
STEVEN ALMEIDA, Red Bluff, CA
2

25
TYLER CUMMINS Red Bluff, CA
3

28
DEREK DEVINE, Oroville, CA
4

30
MICHAEL ROBERTS, Chico, CA
5

BODYBUILDING OVERALL WINNER

68 – ADRIAN MARTIN, San Francisco, CA

Teen Bodybuilding

Number
Name
Placing

1
MATEO CRISOSTO, Red Bluff, CA
1

2
JOSH MILLER, Quincy, CA
2

Bodybuilding Lightweight

Number
Name
Placing

5
JACOB ITURRALDE, Roseville, CA
1

4
MIKE WOOD, Anderson, CA
2

3
ERRAK KURTZMAN, Olivehurst, CA
3

Bodybuilding Heavyweight

Number
Name
Placing

68
ADRIAN MARTIN, San Francisco, CA
1

65
MEL ROBERTS, Oroville, CA
2

6
CASEY ASTON, Oroville, CA
3

7
MANUEL VICARIO, Oroville,CA
4

Bodybuilding 40+

Number
Name
Placing

4
MIKE WOOD, Anderson, CA
1

65
MEL ROBERTS, Oroville, CA
2

9
ABEL SOLIZ, Sacramento, CA
3

8
LLOYD BEAUDETTE, Redding, CA
4

6
CASEY ASTON, Oroville, CA
5

Bodybuilding 50+

Number
Name
Placing

9
ABEL SOLIZ, Sacramento, CA
1

8
LLOYD BEAUDETTE, Redding, CA
2

Bench Press Competition Winners

Weight class
Men

150
Tyler Demerath

171
Julio Mejia

192
Adrian Martin

213
CJ Dempsey

255
Justin Kaelin

HW
Schuyler Wilson

225 lb. Rep Off
Schuyler Wilson

Weight class
Women

140
Shyla Silva

155
Angie Norton

170
Jill Toth

185
Jessica Lara

HW
Stephanie Hall-Wilson

115 lb. Rep Off
Angie Norton